Soczewki kolorowe archiwum - Soczewki kontaktowe - Video blog

Soczewki Halloween zgodne ze standardami FDA

FDA (The Food and Drug Administration) to amerykańska organizacja odpowiedzialna za dopuszczanie do użytku sprzętu medycznego oraz kontrolowanie jego stanu. Leki oraz suplementy diety muszą przejść wiele rygorystycznych testów, aby zostać dopuszczonych przez FDA do użytku. W związku z tym ich ocena stanowi znak jakości i jest pomocna nie tylko w przypadku artykułów medycznych na terenie USA, ale na całym świecie, w tym i w Polsce.
W związku ze zbliżającym się Halloween, producenci soczewek proponują wiele wzorów, które zapewnią użytkownikom soczewek pełne wcielenie się w odgrywaną przez siebie postać. Spełniają one także surowe standardy dyktowane przez FDA. Postanowiliśmy się im przyjrzeć:

Soczewki kolorowe – na jakie okazje są najlepsze?

Niektórzy używają kolorowych soczewek na co dzień, inni tylko podczas szczególnych okazji. Tak naprawdę zależy to od tego, na jaki odcień się zdecydujemy. Na pewno nie pójdziemy do szkoły w białych albo czerwonych soczewkach, natomiast odcienie beżu albo zieleni nie będą się zbytnio rzucać w oczy. Zobaczmy, jak prezentują się soczewki kolorowe u jednej z osób (miłośnik Freshlook):

Continue Reading…

Reakcje otoczenia na kolorowe soczewki

Reakcja otoczenia na odważne soczewki kontaktowe może być różna. W zależności od grupy społecznej. Jednych może to oburzać, drudzy mogą zazdrościć odwagi. Na ulicy niestety nie można spotkać osób, które nosiłyby odważne wzorzyste soczewki kolorowe na co dzień. O wiele częściej można na takie „wpaść” na imprezach, u znajomych czy też w klubach.

Continue Reading…

Soczewki koloryzujące podkreślające kolor oczu

Kolorowe soczewki kontaktowe to nie tylko soczewki crazy. Istnieje również bardzo wiele tzw. soczewek koloryzujących (również zaliczanych do soczewek kolorowych).
Poniżej zaprezentujemy Wam efekt założenia soczewek koloryzujących firmy Acuvue:

Czy kolorowe soczewki kontaktowe wyglądają sztucznie?

Wiele osób jest przekonanych, że soczewki kontaktowe mogą być wykorzystywane wyłącznie przez osoby posiadające wadę wzroku. Nie jest to prawdą. Dla osób, które pragną skorzystać z soczewek kontaktowych istnieje świetnie rozwiązanie – kolorowe soczewki kontaktowe. Wśród wszystkich kolorowych soczewek kontaktowych najbardziej popularnymi są tak zwane soczewki crazy, które zupełnie zmieniają wygląd naszych oczu.
Continue Reading…