Największe zalety soczewek

Soczewki kontaktowe mogą być używane przez każdego. Polecane są zazwyczaj dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Nie przeszkadzają w uprawianiu sportu w porównaniu do okularów. Mają za zadanie również podnieść pewność siebie, zarówno na imprezie, jak i w życiu codziennym. Nie pokrywają się parą.


Osoby używające takich soczewek kontaktowych jak soczewki kontaktowe na noc i dzień (Day&Night) mogą skutecznie zapomnieć o tym, że posiadają jakąkolwiek wadę wzroku. Nie wymagają one bowiem czyszczenia, ani wyjmowania. Zapewnia to komfort widzenia od samego rana do późnej nocy. Nie pojawia się problem zobaczenia godziny podczas nocnego przebudzania się.

Bezpośredni kontakt z okiem

Przede wszystkim, dzięki zakładaniu szkieł bezpośrednio na powierzchnię oka nie pojawiają się zniekształcenia, ani „ślepe punkty”. Nie zsuwają się podczas silnego deszczu, a dodatkowo, w lecie, można bez przeszkód założyć okulary przeciwsłoneczne. Nie odbija się w nich światło, nie brudzą się od kurzu, czy potu spływającego z twarzy. Dzięki odpowiedniemu połączeniu soczewek korygujących z kolorowymi możemy bez problemu uatrakcyjnić swój wygląd wymarzonym kolorem oczu.