Pielęgnacja soczewek archiwum - Soczewki kontaktowe - Video blog

Zagrożenia przy nieprawidłowym użytkowaniu soczewek

Wielokrotnie słyszy się o możliwych powikłaniach w następstwie noszenia soczewek. Przyczyną większości z nich jest nieprawidłowa higiena zarówno podczas zakładania jak i zdejmowania soczewek. Jeżeli więc w sposób nieprawidłowy używamy nasze „kontakty”, to narażamy się infekcje w wyniku bakterii i grzybów w tym na coraz bardziej powszechne grzybicze zapalenie rogówki.

Inteligentne czyszczenie soczewek kontaktowych

Jeżeli często spotykasz się z sytuacją, że zapominasz o pielęgnacji swoich soczewek, to prezentowane rozwiązanie może się okazać dla Ciebie pomocne. Efektem prac naukowców z Bay Area w Kalifornii jest inteligentne pudełko na soczewki, w którym soczewka jest dezynfekowana i skutecznie oczyszczona z wszelkich bakterii. Wewnątrz pojemnika znajduje się chip komputerowy, który mierzy poziom substancji chemicznych oraz aktywuje czyszczenie soczewek. Aby dowiedzieć się więcej o tej metodzie kliknij w zdjęcie poniżej, aby przejść do stron z filmem z opisem tej metody dezynfekcji.
inteligentne czyszczenie soczewek
Czy rozwiązanie to okaże się przełomowe w walce z coraz częstszymi infekcjami oczu, związanymi z nieprawidłowym używaniem soczewek?