Soczewki dwutygodniowe – zalety

Lekarze okuliści są zgodni w stwierdzeniu, że częsta wymiana soczewek kontaktowych sprzyja zdrowiu naszych oczu i ma ogromny wpływ na jakość widzenia oraz komfort podczas noszenia szkieł. Soczewki zmieniane codziennie oraz co dwa tygodnie są coraz chętniej wybierane przez osoby wymagające korekcji wzroku, które chcą jak najlepiej dbać o swoje oczy. O tym jak ważna jest wymiana soczewek, dowiesz się z poniższego filmu.

Soczewki dwutygodniowe – zalety ich stosowania

Soczewki dwutygodniowe to świetna alternatywa dla szkieł miesięcznych oraz jednodniowych. Codzienna zmiana soczewek wiąże się z poniesieniem wyższych kosztów niż podczas używania szkieł wymienianych rzadziej. Z kolei miesiąc to dość długi okres czasu, podczas którego mogą się już pojawić osady białkowe, ponadto czyszczenie mechaniczne czasami przyczynia się do tego, że szkła pod koniec ich używania mogą sprawiać dyskomfort. Osoby początkujące mogą mieć problem z właściwą pielęgnacją soczewek, dlatego zaleca się im szkła częściej zmieniane.

Złotym środkiem mogą okazać się soczewki 2 tygodniowe, gdyż przez ten okres czasu nie powinny jeszcze wystąpić osady białkowe, a koszty poniesione podczas używania takich szkieł są niższe niż w przypadku soczewek jednodniowych. Jeśli nie chcemy przeznaczać czasu na ich codzienną pielęgnację, możemy wybrać soczewki 2-tygodniowe na noc i dzień. Wybór takich szkieł jest co prawda mniejszy niż w przypadku miesięcznych albo jednodniowych, ale wiodące marki mają w swojej ofercie soczewki dwutygodniowe.